Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrealizowanych porzez nas inwestycji

Połczyn Zdrój

Obiekt basenowy w ZL Gryf to 5 układów technologicznych: 4 niezależne obiegi basenowe oraz układ uzdatniania solanki. Zastosowana technologia to: filtracja podciśnieniowa z wykorzystaniem ziemi okrzemkowej, lampy UV oraz dodatkowe ozonowanie na basenie leczniczym. Całość instalacji wyposażona w pełną automatykę - zawory z napędami pneumatycznymi, falowniki, czujniki hydrostatyczne oraz szereg elementów pomocniczych.

Łódź - basen solankowy

Basen solankowy na "wyspie" zrealizowaliśmy kompleksowo wraz z robotami budowlanymi. W niewykożystanej dotychczas przestrzeni powstałą nowa niecka, w której zamontowaliśmy 17 stanowisk masażu wodno powietrznego. Dodatkowo basen wyposażony jest w duży gejzer oraz wodospad z unikatowym rozwiązaniem w postacji genratora mgły solankowej. Basen dla utrzymania nad taflą wody mgiełki solankowej został otoczony balustradą szklaną, która w najwyższym miejscu ma prawie 3 m wysokości - balustrada szklan ma podświetlenie LED. Całość prac wraz z opracowaniem projektu wykonawczego zrealizowaliśmy w okresie od lutego do czerwca 2021 roku a ostanie 6 tygodni prace prowadzone były na funkcjonującym obiekcie. Układ technologiczny oprarty jest na filtrach ze złożem AFM®ng, automatycznym płukaniem oraz dezynfekcją z użyciem chloru gazowego. Jesteśmy dumni z efektu końcowego. 

Dąbki

Budowa obiektu basenowego dla ośrodka Interferie w Dąblach obejmowała dostawę i montaż kompleksowego ukłądu technologicznego wraz z wyposażeniem niecek: basenu rehabilitacyjnego, basenu rekreacyjnego wraz atrakcjami oraz dwóch wanien z hydromasażem. Obiegi pracują w oparciu o filtry ciśnieniowe. Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®ng, oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.

Świdnica

Modernizacja 25 m basenu przyszkolenego. Usunęliśmy starą instalację technologiczną pracującą od ponad 30 lat i w jej miejsce wykonaliśmy nowy system uzdatniania wody. Obieg pracuje obecnie  w oparciu o filtry ciśnieniowe. Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®, mieszacza statycznego oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.

Piła

Rozbudowa parku wodnego AquaPil o 25m basen sportowy wyposażony w ruchome. Obieg pracuje w oparciu o filtry ciśnieniowe z pełną automatyką (przepustnice z siłownikami z napędem pneumatycznym). Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®, mieszacza statycznego oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.

Konstancin Jeziorna

Obiekt w Konstancinie-Jeziorna składa się z solankowego basenu rehabilitacyjnego oraz 2 wanien "POLO" z wodą słodką a także wanny "ARENA" z wodą słoną. Klasyczny system filtracji wspomagany jest przez lampy UV. Wszystkie pompy pracujące na wodzie słonej posiadają specjalną kontrukcję określaną przez producenta, firmę SPECK, jako AK co oznacza rozdzielenie komory wirnika od silnika elektrycznego. 

Park Wodny Koszalin

W lipcu 2015r. oddany został do użytku Park Wodny Koszalin.
Firma Anchem wykonała na obiekcie kompleksowy system uzdatniania wody basenowej oraz zasilania atrakcji wodnych. 

W części basenowej obiketu znajdują się:
1. Basen pływacki - powierzchnia lustra wody ok. 400 m^2
2. Basen rekreacyjny wewnętrzny - powierzchnia lustra wody ok. 470 m^2
3. Basen rekreacyjny zewnętrzny całoroczny - powierzchnia lustra wody ok. 120 m^2
4. Basen do nauki pływania - powierzchnia lustra wody ok. 90 m^2
5. Basen rekreacyjny zewnętrzny sezonowy - powierzchnia lustra wody ok. 200 m^2
6. Brodzik zewnętrzny sezonowy - powierzchnia lustra wody ok. 35 m^2
7. Wanny z hydromasażem w głownej hali basenowej (3 szt) - 10-cio osobowe
8. Wanny z hydromasażem przy saunach (2 szt) - 10-cio osobowe
9. Wanna z hydromasażem na tarasie (1 szt) - 10-cio osobowe
10. Brodzik dla dzieci wewnętrzny - powierzchnia lustra wody ok. 115 m^2

Całkowita powierzchnia lustra wody to prawie 1500 m^2.

Baseny rekreacyjne wyposażone są w szereg atrakcji jak np. zjeżdżalnie wodne (6 szt.), rwące rzeki (2szt.), basen z falą, balon wodny, masaże ścienne, leżanki powietrzne i inne.

Pruszcz Gdański

Pływalnia w Pruszczu Gdańskim składa się z 25m basenu sportowego wyposażonego w ruchome dno oraz wanny z hydromasażem. Obiegi pracują w oparciu o filtry podciśnieniowe otwarte z pełną automatyką (samowy z siłownikami z napędem pneumatycznym) 

Biuro Koszalin

ul. Szczecińska 8-10/22
75-135 Koszalin

Michał Wojciul | tel. 509177161
michal@anchem-baseny.pl

Biuro Poznań

ul. Kozierowskiego 4/207
60-185 Skórzewo

Grzegorz Wojciul | tel. 502761214 
grzegorz@anchem-baseny.pl

Kontakt

Anchem Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 8-10/22
75-135 Koszalin
sekretariat@anchem-baseny.pl

NIP: 669 253 25 77