Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrealizowanych porzez nas inwestycji
Modernizacja zestawu hydroforowego w budynku SDM PASAT Politechniki Morskiej w Szczecinie obejmowała swoim zakresem: demontaż istniejącego starego zestawu pompowego wraz z instalacjami w jego obrębie, dostawę i montaż nowego zestawu hydroforowego wraz w wykonaniem nowych instalacji obejmującą także montaż nowej armatury odcinającej, zabezpieczającej i regulacyjnej. Zainstalowano nowy zestaw hydroforowy składający się z trzech wysokosprawnych pomp pionowych oraz układu sterowania wyposażony u kład automatycznego przełączania między zaopatrzeniem w wodę na cele bytowe i cele przeciwpożarowe. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w obejście testujące.
Modernizacja układu technologii uzdatniania wody basenowej pływalni Politechniki Morskiej w Szczecinie została zrealizowana w czasie przerwy wakacyjnej w 2022 roku. Zakres modernizacji obejmował: demontaż i utylizację starej żeliwnej i stalowej instalacji, pomp oraz filtrów, wykonanie kompletnej nowej instalacji technologicznej, doposażenie układu w zbiornik retencyjny, dostawę i montaż nowych filtrów wraz ze złożem AFM®, zainstalowanie nowych pomp obiegowych wyposażonych w falownik oraz dostawę i montaż nowego układu sterowania i aparatury kontrolno-pomiarowej.
Wodny Plac Zabaw w Łodzi to atrakcyjny obiekt rekreacji wodnej - 180 m kw. bezpiecznej nawierzchni z EPDM oraz wiele różnorodnych atrakcji wodnych zapewnia dużo bezpiecznej zabawy dla najmłodszych. WPZ otoczony jest ponad 70 m wygodną ławką zapewniającą rodzicom możliwość obserwowania jak bawią się ich dzieci. Układ technologiczny zapewnia najwyższe standardy uzdatniania wody. Zastosowana technologia to: dwukomorowy zbiornik retencyjny z komorą sedymentacji, filtracja podciśnieniowa, dezynfekcja chlorem gazowym. Całość instalacji wyposażona w pełną automatykę - zawory z napędami pneumatycznymi, falowniki, czujniki hydrostatyczne oraz szereg elementów pomocniczych.
Ujęcie Szczawy w miejscowości Czerniawa Zdrój, dla którego dostarczyliśmy separator CO_2 wraz z kompletną armaturą i wyposażeniem komory technologicznej. Separator CO_2 wykonaliśmy na bazie rury ze szkła boro-krzemowego - rura długości 1500 mm, średnicy 400 mm i ściance grubości 10 mm została sprowadzona z huty specjalnie pod tą inwestycję i stanowi bardzo ciekawy element, dzięki któremu można obserwować oddzielanie się gazu od wody z podziemnego ujęcia.
Obiekt basenowy w ZL Gryf to 5 układów technologicznych: 4 niezależne obiegi basenowe oraz układ uzdatniania solanki. Zastosowana technologia to: filtracja podciśnieniowa z wykorzystaniem ziemi okrzemkowej, lampy UV oraz dodatkowe ozonowanie na basenie leczniczym. Całość instalacji wyposażona w pełną automatykę - zawory z napędami pneumatycznymi, falowniki, czujniki hydrostatyczne oraz szereg elementów pomocniczych.
Basen solankowy na "wyspie" zrealizowaliśmy kompleksowo wraz z robotami budowlanymi. W niewykożystanej dotychczas przestrzeni powstałą nowa niecka, w której zamontowaliśmy 17 stanowisk masażu wodno powietrznego. Dodatkowo basen wyposażony jest w duży gejzer oraz wodospad z unikatowym rozwiązaniem w postacji genratora mgły solankowej. Basen dla utrzymania nad taflą wody mgiełki solankowej został otoczony balustradą szklaną, która w najwyższym miejscu ma prawie 3 m wysokości - balustrada szklan ma podświetlenie LED. Całość prac wraz z opracowaniem projektu wykonawczego zrealizowaliśmy w okresie od lutego do czerwca 2021 roku a ostanie 6 tygodni prace prowadzone były na funkcjonującym obiekcie. Układ technologiczny oprarty jest na filtrach ze złożem AFM®ng, automatycznym płukaniem oraz dezynfekcją z użyciem chloru gazowego. Jesteśmy dumni z efektu końcowego.
Budowa obiektu basenowego dla ośrodka Interferie w Dąblach obejmowała dostawę i montaż kompleksowego ukłądu technologicznego wraz z wyposażeniem niecek: basenu rehabilitacyjnego, basenu rekreacyjnego wraz atrakcjami oraz dwóch wanien z hydromasażem. Obiegi pracują w oparciu o filtry ciśnieniowe. Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®ng, oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.
W ramach remontu pływalni wykonano szeroki zakres prac budowlanych i wykończeniowych. Zostały przeprowadzone naprawy konstrukcji żelbetowej, wymieniono plaże basenowe w zakresie posadzki oraz okładzin ceramicznych. Niecka basenowa została wypłacona oraz wydłużona do przepisowych 25 m. W obrębie konstrukcji żelbetowej, bo ścięciu starych koryt przelewowych została wykonana nowa niecka ze stali nierdzewnej wraz z kompletnym układem dystrybucji i cyrkulacji wody. W podbaseniu zainstalowana została nowa centrala wentylacyjna wraz z układem kanałów nawiewno -wywiewnych a także wykonano niezbędne prace w zakresie instalacji technologii basenowej dostosowując ją do nowej niecki.
Rozbudowa basenów termalnych obejmowała basen rekreacyjny o powierzchni 800 m kw. dla którego wykonaliśmy kompletny układ technologiczny dla celów uzdatniania wody basenowej oraz zasilania i sterowania atrakcji wodnych oraz powietrznych. Rekreacyjnych charakter tego basenu wymagał zainstalowania kilkudziesięciu pomp i dmuchaw do atrakcji.
Modernizacja 25 m basenu przyszkolenego. Usunęliśmy starą instalację technologiczną pracującą od ponad 30 lat i w jej miejsce wykonaliśmy nowy system uzdatniania wody. Obieg pracuje obecnie w oparciu o filtry ciśnieniowe. Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®, mieszacza statycznego oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.
Rozbudowa parku wodnego AquaPil o 25m basen sportowy wyposażony w ruchome. Obieg pracuje w oparciu o filtry ciśnieniowe z pełną automatyką (przepustnice z siłownikami z napędem pneumatycznym). Układ wykonany w systemie DAISY®. Dzięki zastosowaniu złoża AFM®, mieszacza statycznego oraz falowników do pomp obiegowych instalacja cechuje się obniżonym zapotrzebowaniem na media (woda, prąd i ciepło) co przekłada się na realane oszczędności eksploatacyjne.
Obiekt w Konstancinie-Jeziorna składa się z solankowego basenu rehabilitacyjnego oraz 2 wanien "POLO" z wodą słodką a także wanny "ARENA" z wodą słoną. Klasyczny system filtracji wspomagany jest przez lampy UV. Wszystkie pompy pracujące na wodzie słonej posiadają specjalną kontrukcję określaną przez producenta, firmę SPECK, jako AK co oznacza rozdzielenie komory wirnika od silnika elektrycznego.
W lipcu 2015r. oddany został do użytku Park Wodny Koszalin.
Firma Anchem wykonała na obiekcie kompleksowy system uzdatniania wody basenowej oraz zasilania atrakcji wodnych.
W części basenowej obiketu znajdują się:
1. Basen pływacki - powierzchnia lustra wody ok. 400 m^2
2. Basen rekreacyjny wewnętrzny - powierzchnia lustra wody ok. 470 m^2
3. Basen rekreacyjny zewnętrzny całoroczny - powierzchnia lustra wody ok. 120 m^2
4. Basen do nauki pływania - powierzchnia lustra wody ok. 90 m^2
5. Basen rekreacyjny zewnętrzny sezonowy - powierzchnia lustra wody ok. 200 m^2
6. Brodzik zewnętrzny sezonowy - powierzchnia lustra wody ok. 35 m^2
7. Wanny z hydromasażem w głownej hali basenowej (3 szt) - 10-cio osobowe
8. Wanny z hydromasażem przy saunach (2 szt) - 10-cio osobowe
9. Wanna z hydromasażem na tarasie (1 szt) - 10-cio osobowe
10. Brodzik dla dzieci wewnętrzny - powierzchnia lustra wody ok. 115 m^2
Całkowita powierzchnia lustra wody to prawie 1500 m^2.
Baseny rekreacyjne wyposażone są w szereg atrakcji jak np. zjeżdżalnie wodne (6 szt.), rwące rzeki (2szt.), basen z falą, balon wodny, masaże ścienne, leżanki powietrzne i inne.
Biuro Koszalin
ul. Szczecińska 8-10/22
75-135 Koszalin
Michał Wojciul | tel. 509177161
michal@anchem-baseny.pl
Biuro Poznań
ul. Kozierowskiego 4/207
60-185 Skórzewo
Grzegorz Wojciul | tel. 502761214
grzegorz@anchem-baseny.pl
Kontakt
Anchem Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 8-10/22
75-135 Koszalin
sekretariat@anchem-baseny.pl
NIP: 669 253 25 77